FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat

In jos

PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat Empty PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat

Mesaj  Adrian Dum Mai 09, 2010 7:10 am

PSA Peugeot Citroen se extinde in China printr-un nou parteneriat Citroe18

Grupul auto francez PSA Peugeot Citroen a ajuns la o intelegere preliminara cu grupul auto Changan din China pentru producerea de masini si vehicule comerciale usoare, accelerandu-si astfel intrarea pe cea mai mare piata auto din lume.

PSA are deja un parteneriat incheiat cu unul dintre rivalii Changan, Dongfeng Motor Group. Colaborarea pe mai multe paliere cu producatori auto chinezi este un avantaj pentru PSA in acest moment, deoarece acest lucru lipseste competitorilor sai directi: General Motors (GM) si Volkswagen (VW), informeaza Automotive News Europe (ANE).

Constructorul francez si Shangan urmeaza sa se puna de acord asupra detaliilor financiare ale viitorului lor parteneriat care presupune detinerea de parti egale intr-o noua companie.

Changan are deja intelegeri paralele cu Ford si Mazda.

Vanzarile grupului auto francez PSA Peugeot Citroen au scazut cu 2,2% anul trecut, la 3,18 milioane unitati, fata de cele 3,26 milioane masini comercializate in 2008. Aproape 58% dintre masinile vandute de grup au fost Peugeot, iar restul Citroen. Usoara crestere a vanzarilor globale s-a datorat pietei chineze, unde livrarile PSA au urcat cu 57%, suplinind astfel scaderea cererii din pietele europene.

In prezent, China este a doua ca marime pentru PSA.

China, care a eclipsat anul trecut SUA, trecand in pozitia de cea mai mare piata auto din lume, reprezinta un spatiu spre care marii producatori auto isi indreapta atentia pentru a contrabalansa scaderea celorlalte piete si pentru a profita de expansiunea rapida.
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum