FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut

In jos

Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut Empty Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut

Mesaj  Adrian Lun Mai 03, 2010 9:20 am

Grupul auto francez PSA Peugeot Citroen a raportat pierderi de 1,16 miliarde euro anul trecut, de trei ori mai mari decat cele inregistrate in 2008, iar cifra de afaceri a scazut cu aproape 11%, la 48,4 miliarde euro, a anuntat compania.

Vanzarile grupului auto francez au scazut cu 2,2% anul trecut, la 3,18 milioane unitati, fata de cele 3,26 milioane masini comercializate in 2008. Aproape 58% dintre masinile vandute de grup au fost Peugeot, iar restul Citroen. Astfel, anul trecut au fost livrate 1,84 milioane de masini Peugeot in lume si 1,34 milioane de autovehicule Citroen.

PSA noteaza ca scaderea pietei auto europene, in ansamblul ei, cat si declinul celor doua marci proprii, au fost temperate de programele Rabla implementate de cele mai mari piete auto europene (Germania, Franta, Italia).

“Rezultatele financiare din 2009 indica ameliorarea performantelor in al doilea semestru, dar reflecta si gravitatea crizei prin care a trecut industria auto”, a declarat directorul general executiv al PSA Peugeot Citroen, Philippe Varin.

Datoriile PSA Peugeot Citroen s-a diminuat anul trecut cu 913 milioane euro, la aproape doua miliarde de euro.

Constructorul auto vrea ca in primul semestru din acest an sa revina pe profit, la nivel operational.

PSA Peugeot Citroen anticipeaza ca in 2010 piata auto se va diminua cu 9%, estimare putin mai optimista fata de celalalt mare constructor auto francez, Renault, care a anuntat si el piederi, de peste trei miliarde euro.

Pierderile PSA Peugeot Citroen s-au triplat anul trecut Ess2A
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum