FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea

In jos

PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea Empty PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea

Mesaj  Adrian Joi Mai 13, 2010 7:11 am

PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea Motor-10

Grupurile auto PSA Peugeot Citroen si BMW nu vor extinde colaborarea dincolo de stadiul in care se afla in prezent, adica la nivelul motorizarilor pe benzina de capacitate medie.

“O cooperare pe zona altor componente, cum ar fi platformele, nu se afla in planurile noastre”, a declarat directorul de cercetare si dezvoltare al BMW, Klaus Draeger, pentru Auto Motor und Sport, informatie preluata de Automotive News Europe (ANE).

Declaratia oficialului BMW vine dupa ce, in februarie, grupurile BMW si PSA au anuntat ca vor dezvolta impreuna o noua generatie a motorului de 1,6 litri, lansat initial in 2006, dar si ca vor cauta noi cai de colaborare asupra unor componente, confirmand astfel, macar partial, informatii mai vechi aparute in presa.

Un purtator de cuvant al BMW a spus ca declaratia lui Draeger “duce in eroare” si ca planurile PSA si BMW de la inceputul anului nu s-au schimbat.

In acest context, pana la clarificari ulterioare, planeaza o usoara confuzie asupra planurilor comune de viitor ale BMW si PSA. Sad
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum