FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis

In jos

Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis Empty Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis

Mesaj  Adrian Joi Iul 22, 2010 8:55 am

Citroen va produce conceptele Survolt si Metropolis Citroe11

Citroen a declarat ca va introduce in productie conceptele Metropolis si Survolt care vor fi comercializate de subcompania DS.


Conceptul Citroen Survolt a fost prezentat pentru prima oara la Salonul Auto de la Geneva din aceasta primavara, dar Citroen nu a oferit pana acum nici un detaliu cu privire la performantele masinii. Acesta are o lungime de 3.85 m, o latime de 1.87 m si o inaltime de 1.2 m. Sasiul este unul tubular, iar caroseria este realizata integral din carbon. Greutatea totala este de 1.150 kg.

Conceptul Survolt este propulsat de doua motoare electrice capabile sa dezvolte o putere totala de 300 CP. Sistemul de baterii este unul Li-Ion si ofera o autonomie de 200 km. Citroen a declarat ca accelerarea de la 0-100 km/h are loc in mai putin de cinci secunde, iar viteza maxima este de 260 km/h.

Conceptul Metropolis este primul model realizat de catre studioul de design din Shanghai. Metropolis va folosi platforma regasita si pe modelele Peugeot 607 si Citroen C6. Noul model se bazeaza pe conceptul Hypnos. Jantele folosite de Citroen pentru noul concept sunt de 21”. Acesta este un model hibrid si este propulsat de un pe benzina V6 de 2.0l de 272 CP si cuplu de 375 Nm si un motor electric capabil sa dezvolte 95 CP.

Un oficial Citroen a declarat ca modelul Metropolis ar putea fi un bun concurent pe piata sedan-urilor de lux, piata dominata de Mercedes, Audi si BMW. Noul sedan de lux ar putea fi numit DS9, fiind inspirat de vechiul DS19. Noul Citroen DS9 ar putea fi comercializat si in China, piata care apreciaza masinile inovative si designul francez.

In ceea ce priveste conceptul Survolt, acesta ar putea fi introdus pentru a concura cu modelele compacte sportive. Citroen nu a oferit nici o informatie cu privire la numele noului model, dar a insiunuat ca va fi comercializat de catre subcompania DS.

Sursa: Autocar.co.uk
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum