FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric

In jos

Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric Empty Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric

Mesaj  citro-fan Sam Mai 15, 2010 7:50 am

Culmea ecologiei: Lexus a lansat o bicicleta hibrida cu motor electric Lexushybridbike01sursal

Lexus, marca de lux a concernului Toyota, a adus in Marea Britanie unul din cele doua modele concept ale bicicletei sale hibride lansate la Salonul Auto de la Tokio din 2009, eveniment ce coincide cu anuntul sponsorizarii de catre compania japoneza a Marelui Tur pe Bicicleta din Marea Britanie.

Bicicleta hibrida Lexus este dotata cu pedale ca orice alta bicicleta, aar roata din fata este propulsata de un motor electric de 240W, alimentat la o baterie litiu-ion de 25,9V.

Bateria are nevoie de aproximativ doua ore pentru o incarcare completa, potrivit datelor furnizate de producator.

Bicicleta este echipata cu un sistem electric cu opt viteze si un dispozitiv de schimbare a acestora cu control dual, ambele de la Shimano.

Bicicleta hibrida Lexus masoara 1,598 mm si cantareste 17 kilograme, fiind echipata cu o functie care recupereaza energia atunci cand sunt actionate franele, la fel ca la masinile electrice sau hibride.

Lexus a anuntat ca in acest moment nu sunt planuri de a produce bicicleta hibrida in serie.
citro-fan
citro-fan

Localizare : CHISINAU, MD
Mesaje : 144
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 41

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum