FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi

In jos

Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi Empty Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi

Mesaj  Adrian Vin Mai 07, 2010 11:24 am

Amedeo Felisa, CEO Ferrari, a declarart ca Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi.

Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi 7PRIA
Ferrari nu va construi niciodata un model cu 4 usi

Ferrari nu are absolut nicio intentie de a construi un model cu patru usi, conform declaratiilor date de Amedeo Felisa, CEO Ferrari, pentru Autocar. Amedeo Felisa a pronuntat cuvantul “niciodata” cand a fost intrebat de un model cu patru usi.


Mostenirea istorica a marcii italine si simplul fapt ca Enzo Ferrari, fondatorul companiei, nu ar fi aprobat un model cu 4 usi au fost pricipalele argumente ale boss-ului Ferrari. Faptul ca Ferrari a produs in cei 60 de ani doar masini cu doua usi este un argument solid, insa pe langa problema numarului de usi se ridica si problema motorizarilor hibride, pe care Ferrari va fi nevoita sa le adopte in viitorul apropiat.


Amedeo Felisa sustine ca motorizarile hibride vor aparea pentru a satisface legislatia insa pentru un Ferrari cu patru usi a declarat ca exista asa ceva si se numeste Maserati. Astfel, modele ca Porsche Panamera sau Aston Martin Rapide nu va exista un rival din Maranello.
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum