FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume

In jos

Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume Empty Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume

Mesaj  Adrian Vin Mai 07, 2010 11:21 am

Chinezii de la Geely intentioneaza sa lanseze o masina de 1.700 de euro.
Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume

Chinezii vor construi cea mai ieftina masina din lume Ruf19
Producatorul chinez Geely planuieste sa ia fata celor de la Tata Motors si sa lanseze cea mai ieftina masina din lume. Geely va lansa o versiune de serie a conceptului IG, prezentat la Beijing, care va costa circa 1.700 de euro si va fi superior din punct de vedere calitativ modelului Tata Nano.


Geely IG (Intelligent Geely ) va fi cu 185 mm mai lung decat Toyota iQ si va avea un ampatament cu 100 mm mai mare. Habitaclul va fi configurat 2+2 cu un spatiu minuscul in spate. Chiar daca conceptul a prezentat usi fluture, acestea nu vor putea fi regasite pe un model de 1.700 de euro. Mai mult, se astepata sa existe o versiune electrica a modelului Geely IG care sa fie vanduta si in Europa.


Sub capota se va gasi un motor pe benzina de 988 cmc, capabil sa dezvolte 70 de cai putere si un cuplu motor de 93 Nm, in timp ce transimia va fi asigurata de o cutie CVT. Cel mai ieftina masina din lume, made in China, isi va face debutul pe piata peste cativa ani si va ajunge la un pret de circa 2.300 euro in Europa.
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum