FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit

In jos

Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit Empty Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit

Mesaj  Adrian Dum Mai 09, 2010 7:02 am

Marea Britanie: Asigurare pentru cei care alimenteaza cu combustibilul gresit Audi-a10

O companie britanica de solutii de management a dezvoltat un nou produs de asigurare, destinat soferilor sau companiilor care detin flote de autovehicule, ce presupune despagubirea in caz de alimentare cu alt combustibil decat cel potrivit.

Serviciul este pus in practica impreuna cu o firma de asistenta rutiera prezenta in peste 30 de tari si acopera costurile de drenare si spalare a rezervorului, care in mod normal se ridica la aproximativ 200 de lire sterline, se arata intr-un comunicat al companii de solutii de management Complectus.

“In medie 150.000 de soferi pe an (unul la fiecare trei minute si jumatate – n.r.) fac greseala de a alimenta masina cu combustibilul gresit. Pentru a face o asemenea greseala este nevoie doar de pierderea concentrarii pentru cateva minute, fapt datorat inclusiv motoarelor diesel care acum au devenit mult mai silentioase”, a explicat directorul Complectus, Peter Powell.

Asigurarea pentru o masina costa 12 lire sterline pe un an, iar in cazul semnarii unui contract pe o perioada mai indelungata sau pentru o flota mai mare de masini costurile scad sensibil.

Majoritatea accidentelor de alimentare gresita implica turnarea de benzina in rezervoarele masinilor cu motoare diesel. La acest lucru contribuie si faptul ca, in majoritatea cazurilor, pompa de benzina este mai mica in diametru decat cea de motorina si incape in gura rezervorului masinii diesel.

Pe de alta parte, alimentarea unei masini pe benzina cu motorina este aproape imposibila, deoarece pompa nu intra pe gura rezervorului.
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum