FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010

In jos

Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010 Empty Peugeot este prezent in TOP 10 marci care uimesc, mobilizeaza, se implica si actioneaza 2010

Mesaj  Adrian Lun Mai 03, 2010 9:43 am

Peugeot este prima si singura marca de automobile prezenta in TOP 10 al barometrului BrandActsObserver
Dupa ce a fost denumita, acum cateva saptamani, marca preferata a francezilor de catre barometrul Posternak & Margerit, Peugeot este prima si singura marca de automobile prezenta in TOP 10 al barometrului BrandActsObserver care masoara abilitatea marcilor de a surprinde, a mobiliza, a se implica si a actiona.

Marca Peugeot este perceputa de catre francezi ca fiind cea mai implicata marca de automobile, fapt demonstrat atat prin abilitatea sa de a se adapta cat si prin implicarea sa sociala.

Este singura marca de automobile care a ajuns in TOP 10 din alte sute de marci evaluate in ultimii 3 ani.

Clasamentul BrandActsObserver confirma recunoasterea abilitatii Peugeot de a lansa, in anul sau aniversar, un nou proiect de marca bazat pe:

-Ofensiva de produs cu 14 noi lansari pana in 2012, incluzand modelul RCZ coupe care se comercializeaza deja in Franta, modelul 407 comercializat in China si modelul iOn, 100% electric, comercializat de la sfarsitul acestui an.

-Noi solutii pentru protejarea mediului inconjurator: modelul 207 cu emisii de numai 99 g CO2/ km, motorul electric de pe modelul iOn si motorizarea hybrid Diesel de pe modelul 3008 lansata in cursul anului viitor.

-O noua identitate de marca cu un nou slogan: MOTION & EMOTION.

BrandActsObserver (BAO) reprezinta un clasament realizat la fiecare 3 ani de catre agentia Leo Burnett din Franta in colaborare cu Institutul BVA. Acesta masoara curajul marcilor si abilitatea lor de a actiona. Acest barometru este realizat pe un esantion reprezentativ din populatia Frantei cu varste peste 15 ani.

Aproape 100 de marci sunt testate in fiecare an.

Peugeot

Peugeot este singura marca ce ofera o gama de produse de mobilitate completa ce include autoturisme si autoutilitare usoare, scutere, biciclete si o larga varietate de servicii. Prezent in 160 de tari cu 10.000 puncte de contact in intreaga lume, Peugeot imbina intr-o maniera proprie standardele riguroase cu ideile inovatoare.

In 2009 Peugeot a vandut 1.842.000 de automobile, devenind lider in randul brandurilor franceze si ocupand locul 10 in clasamentul auto mondial. Intarit de 200 de ani de inspiratie, in 2010 Peugeot isi modernizeaza design-ul si identitatea vizuala a marcii, isi extinde gama de produse si isi precizeaza ambitiile la nivel international.

Marca isi continua dezvoltarea cu lansarea RCZ, un model cu adevarat special, a iOn, un vehicul 100% electric, a 408 in China si a 3 noi modele in America Latina.


Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum