FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Subiecte similare
Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

3 participanți

In jos

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 Empty Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

Mesaj  sergioc5-2 Dum Mar 04, 2012 2:09 am

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

sergioc5-2

Localizare : Chisinau
Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/03/2012

Sus In jos

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 Empty Re: Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

Mesaj  citro-fan Dum Mar 04, 2012 2:43 am

Salut Sergioc-5-2. Chiar demult vroiam sa intreb de cineva care se primbla cu C5, cum e la capitolul comfort? si cum rezista suspensia hidraulica pe drumurile noastre?
citro-fan
citro-fan

Localizare : CHISINAU, MD
Mesaje : 144
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 41

Sus In jos

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 Empty Re: Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

Mesaj  sergioc5-2 Lun Mar 05, 2012 1:12 pm

La mine e citroen c5 -2, e din anul 2006, la confort e nota 9 din 10, probleme cu hidroactiv nu am avut, si prin forumuri rusesti nu am intilnit pareri negative despre suspensia...Citroen are o experienta mai mult de 20 de ani in producerea suspensiilor hidraulice (hidroactiv) si au corectat toat greselele...Suspensia e super.... Very Happy
Suspensia are 4 pozitii ( sport= 8-9cm de la pamint , normal = e vrio 13-14, a trea pozitie 17-18 cm, si maximum 22-23 cm) .. Pozitiile sunt automate sau poti regla manual...
Automate ( la pozitia 4 la 23 cm poti urca pe orce "bardiur" , dar poti merge max 10 km/ora, cind treci de 10 km/ora masina se aseaza la normal..
pozitia 14 cm -- e max 40 km pe ora - e distinat drumurilor de la tara..
Pozitia normala ramina 14 cm
Si sport functioneaza umai automat cind superi 110 km pe ora masina se aseaza la 9 cm...
Cind incarci in bagaj, masina ramine la pozitia normala..
Urcind 5 barbati sanatosi cite o 100 kg fiecare masina nu se aseaza nici la un centimetru.....Cind frinezi brusc masina " НЕ КЛЮЕТ" ...La frinare brusca fata masinii se ridica.....
Nu e publicitate ..., e masina buna .... si preturile nu sunt exagerate la second hand...Moldoveni au steriotip ca buna este numai bmw, mercedes si audi affraid ....citroen c5 nu e mai rau de bmw 520.... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

sergioc5-2

Localizare : Chisinau
Mesaje : 4
Data de inscriere : 04/03/2012

Sus In jos

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 Empty proprietar de C5 din 2003, benzină 2.0

Mesaj  motanrazletz Lun Dec 16, 2013 12:58 am

Salut, de fapt citroen are experiență de vreo 60 de ani în suspensie hidraulică. Ei au inventat-o, din cauza drumurilor rele din Franța din acea perioadă, apoi bmw/mercedes/range rover au preluat tehnologia (și tot aiurea, că o fac pe bază de aer, nu de ulei, cum face citroen).
Suspensia e ultimul lucru care va face probleme (desi era primul la care m-am asteptat cînd am luat-o Smile )
Probleme apar la electronică - ăsta e punctul slab legendar la mașinile franțuzești.
comfortul, cum zice colegul - e la nivelul de mercedes și bmw, sunt deprins deja de surprinderea prietenilor cînd merg cu mine, nu se așteaptă la așa ceva de la o mașină franțuz.

motanrazletz

Localizare : Chisinau
Mesaje : 1
Data de inscriere : 16/12/2013

Sus In jos

Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5 Empty Re: Ajutor, Consultatii, Probleme Citroen C5

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum