FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Procedura de devamare a automobililor EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Procedura de devamare a automobililor EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Procedura de devamare a automobililor EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Procedura de devamare a automobililor EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Procedura de devamare a automobililor EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Procedura de devamare a automobililor EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Procedura de devamare a automobililor EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Procedura de devamare a automobililor EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Procedura de devamare a automobililor EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Procedura de devamare a automobililor

3 participanți

In jos

Procedura de devamare a automobililor Empty Procedura de devamare a automobililor

Mesaj  picasso Vin Mar 02, 2012 3:06 am

Salutare, peste citva timp voi fii si eu in rindurile voaste cu un Renault Megane. Cine stie cum merge procedura de devamare a automobililor? Daca poate cineva sa imi descrie procedura pas cu pas. Probabel o sal aduc singurel, stiu ca sunt baeti care se ocupa cu treaba asta poate e si mai sipmlu pentru acel care cumpara dar eu asi vrea sa-mi aleg singurel automobilul.
picasso
picasso

Localizare : Balti
Mesaje : 7
Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 39

Sus In jos

Procedura de devamare a automobililor Empty Re: Procedura de devamare a automobililor

Mesaj  leoha__93 Vin Mar 02, 2012 8:57 am

picasso a scris:Salutare, peste citva timp voi fii si eu in rindurile voaste cu un Renault Megane. Cine stie cum merge procedura de devamare a automobililor? Daca poate cineva sa imi descrie procedura pas cu pas. Probabel o sal aduc singurel, stiu ca sunt baeti care se ocupa cu treaba asta poate e si mai sipmlu pentru acel care cumpara dar eu asi vrea sa-mi aleg singurel automobilul.
pentru a devama un auto poti sa alegi o cale dintre cele care stiu eu ... 1) faci procura pe persoana care iti aduce auto si ea se va ocupa de toate chestiile de la vama, si ramine numai sa inmatriculezi auto pe tine... sau 2) ca sa devamezi auto trebuie sa fii prezent la vama...cu b/i si 1 sau 2 copii,sa ai la tine suma de devamare de exemplu la motorul de renault capacitatea cilindrica este 1461 respectiv inmultesti la 0.53 = 775 euro + diferite acize si aproximativ ajungi la 810 euro insa taxa se achita in lei))). Deja la vama iti vor spune ce mai este necesar sa faci... in linii generale mai intii pleci la o cladire cu 2 etaje,usa din mijloc e prima care o deschizi)) acolo indeplinesti o fisa de vinzare-cumparare ... apoi pleci pina la xerox faci xerox la 3 documente(1 leu fiecare) te intorci inapoi la cladire platesti devamarea si acizele si atit. Aproximativ asa se petrece asa procedura la vama Leuseni. Si inca una te sfatui sa schimbi banii in Chisinau.
leoha__93
leoha__93

Localizare : Chisinau, Moldova
Mesaje : 78
Data de inscriere : 08/01/2012
Varsta : 30

Sus In jos

Procedura de devamare a automobililor Empty Re: Procedura de devamare a automobililor

Mesaj  vladic100 Vin Mar 02, 2012 1:02 pm

da, referitor la bani skimba in lei de dorit in oras, caci in vama au un curs valutar, sai ia naiba!

vladic100

Mesaje : 15
Data de inscriere : 11/12/2011

Sus In jos

Procedura de devamare a automobililor Empty Re: Procedura de devamare a automobililor

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum