FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
sunete nedorite, scîrţîituri în salon. EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

3 participanți

In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Q10 Joi Mar 21, 2013 9:17 am

Cred ca ar fi necesar şi un subiect legat de această problemă destul de răspîndită la Megane 2. Cine si ce experiente a avut, cum a luptat cu sunetele date, ce cel mai bine ajuta.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty ................

Mesaj  Q10 Joi Mar 21, 2013 11:02 am

Eu de exemplu cind am cumparat masina, am luat-o din afara tarii si la inceput in salon era ideal, nici cel mai mic sunet. Cu timpul a inceput sa 'drangaie' panorama, de la uzarea picioruselor, cine are asa ceva precis stie despre ce vorbesc. Am rezolvat partial aceasta problema cu ajutorul siliconului odata in luna(in timpul iernii chiar 3 luni a tinut). Dupa 3 luni merse de meganul meu pe drumurile din md, a inceput si concertul din 'torpeda', anume partea centrala a ei . Nustiu cum altii, dar pe mine undeva psihologic sunetul dat ma omoara.

Pina ce am gasit solutia doar pentru panorama, mi-a trimis din afara tarii un prieten picioruse noi, mi-a ramas sa le schimb doar, dar cu plasticul din torpeda inca nu stiu ce sa fac... sunt persoane care au experimentat ceva cu succes?

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  marcelus Vin Mar 22, 2013 1:08 am

scoti toate plasmasurile si cu scoci pe doua parti pui la incheeturi adica lipesti numai o parte a doua nu scoti lenta si pui plastiku la loc.Cind o sa scoti plasticu o sa se vada locurile unde se roade Laughing
marcelus
marcelus

Localizare : Chisinau
Mesaje : 21
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty ...

Mesaj  Q10 Mar Mar 26, 2013 8:26 am

intr-un final am rezolvat problema cu 'torpeda'. Nu mai scoate nici un sunet in plus.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Tuborgg Mier Mar 27, 2013 3:49 am

Q10 a scris:intr-un final am rezolvat problema cu 'torpeda'. Nu mai scoate nici un sunet in plus.
Si cum ai rezolvat problema? Ai desfacut mai tot pe acolo si ai lipit banda adeziva?
Tuborgg
Tuborgg

Localizare : Chisinau
Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/04/2012

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty .

Mesaj  Q10 Mier Mar 27, 2013 3:58 am

da, am scos avsolut tot ce tine de partea centrala, si nu doar ca am scos, dar am si desfacut aceste detalii, banda adeziva dubla(dvuhstaronii skoch) am pus in putine locuri, in rest am pus paralon (bureta) si ceva asemanator dupa grosime si forma, doar ca din cauciuc in loc de bureta. Aceste materiale le-am incleiat cu bucatelele ca sa acopar cit mai multe incheieturi de plastic. Rezultatul e bun din cauza ca plasticul are putine legaturi directe acum + din cauza acestor materiale in plus, totul a intrat mai greu, adica mai din strins sta acum ceea ce la fel a imbunatatit rezultatul. Mai rezolv si problema cu panorama si scap de greierasi.

p.s. tot desfacutul asta, e o treaba foarte morocanoasa, iar cind mai incepi a pune si paralonul in genere si plictisitoare. Nu stiu daca m-as mai apuca acum stiind ce ma asteapta.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Q10 Mier Mar 27, 2013 4:00 am

Tuborgg a scris:
Q10 a scris:intr-un final am rezolvat problema cu 'torpeda'. Nu mai scoate nici un sunet in plus.
Si cum ai rezolvat problema? Ai desfacut mai tot pe acolo si ai lipit banda adeziva?

banda adeziva mai are o problema, asta care pe 2 parti, daca dezlipesti ambele parti, atunci dupa montare, va fi extrem de greu de mai desfacut ceva. Si plus are minusul ca nu e intr-atit de flexibila in grosime.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Tuborgg Mier Mar 27, 2013 4:24 am

La mine se aude ceva zgomot in regiunea difuzoarelor de pe bord (torpeda), mai mult la cel de pe dreapta. Am desfacut pe acolo, mai bine zis am scos capacul difuzorului, am pus niste silicon, dar nu prea s-a schimbat nimic.. Cind se va mai incalzi pe afara, o sa mai incerc.
Tuborgg
Tuborgg

Localizare : Chisinau
Mesaje : 8
Data de inscriere : 03/04/2012

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Q10 Mier Mar 27, 2013 4:25 am

Tuborgg a scris:La mine se aude ceva zgomot in regiunea difuzoarelor de pe bord (torpeda), mai mult la cel de pe dreapta. Am desfacut pe acolo, mai bine zis am scos capacul difuzorului, am pus niste silicon, dar nu prea s-a schimbat nimic.. Cind se va mai incalzi pe afara, o sa mai incerc.

din experienta mea cu siliconul, de fiecare data el a fost o solutie temporara, unde nu l-as fi folosit.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

sunete nedorite, scîrţîituri în salon. Empty Re: sunete nedorite, scîrţîituri în salon.

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum